Історія створення школи.

 

     Розпочато будівництво при головуванні колгоспом Черняка І.Ф., а закінчено за головування Чумака В.О. Будівництво школи проводив міжколгоспбудом (Савчук С.). Куратором будівництва від райради була Зенкіна Л.П. Так у 1985 році будівництво школи було закінчено. І для учнів Малатинської та Пустомитівської восьмирічок було відкрито двері нового типового приміщення школи.

  Першим директором середньої школи був Герасимчук М.Ф. За свою директорську діяльність М.Ф. Герасимчук домігся відкриття середньої школи в селі Малатин, побудовано двохповерховий будинок для вчителів. Діяв КІД “Глобус”, кімната-музей Леніна, працював гурток духової музики, була шкільна кролеферма, яка нараховувала 450 одиниць кролів, м'ясо яких використовувалось у шкільній їдальні, яка була побудовано біля школи. Та найбільша заслуга Герасимчука М.Ф. - будівництво нового типового приміщення Малатинської середньої школи.

Герасимчук Микола Федорович. Засновник середньої освіти на території Малятинської сільської ради, один із організаторів будівництва нині діючої середньої школи. З 1961р. по 1969р. директор восьмирічної школи, а з 1969р. по 1986р. директор Малатинської середньої школи.

З 1985 по 1987 роки директором школи був Андрійчук В.Г.

З 1987 по 2001 роки школу очолювала хороша, розумна людина  Пилипей В.П.

Із 2001 по 2006 директором Малатинської ЗОШ був Ярощук В.Ф

  З 2006р. Малятинську ЗОШ очолює колишня випускниця цієї школи Довгалець Л.К.

  На даний час в Малятинській середній загальноосвітній школі працює 19 вчителів, з них один сумісник, а саме Матвійчук С.М., вчитель інформатики. 12 педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію, 4 –першу та три вчителі спеціалісти. В школі навчається 108 учнів. В майбутньому намічається перспектива росту наповнюваності класів.  В 2009р. планується відкрити садочок для дошкільнят із короткотерміновим перебуванням дітей. До послуг учнів бібліотека, спортзал, актовий зал, їдальня, кабінети інформатики, фізики, хімії ті біології, суспільних дисциплін, української мови та літератури, зарубіжної літератури, математики, кімната учкому.    Зважаючи на те, що світ змінюється та змінюються самі підходи до навчання та виховання школярів,  ми працюємо над поповненням  матеріально-технічного забезпечення школи.  В 2007р.за програмою МОН України щодо комп'ютеризації сільських шкіл було оновлено сучасними комп'ютерами шкільний кабінет інформатики. За спонсорські кошти, надані фірмою «АМАКО», придбано мультимедійний проектор та кольоровий принтер. За кошти зароблені учнями при наданні допомоги лісівникам придбано сучасний музичний центр та кольоровий телевізор.

 За підтримки директора Довгалець Л.К. та з ініціативи й організаторської діяльності вчительки історії Герасимчук В.Г., при підтримці всього шкільного колективу у школі створюється історико-краєзнавчий музей. Відкрито галерею вишитих картин та рушників. Не дивлячись на зовсім юний вік, наш музей є учасником виставок районного та обласного масштабів.

 Після уроків учні мають змогу займатися в шкільних гуртках. Гурток «Літописець» (керівник Герасимчук В.Г.) неодноразовий переможець районних, обласних та всеукраїнських історико-краєзнавчих конкурсів. Гуртківці, під керівництвом свого наставника кожного року стають переможцями в «Юне обдарування».  Далеко лине слава нашого фольклорно-етнографічного  гуртка «Ряст» (керівник Сенюх М.І.)  «Ряст» був учасником ХІІ слов'янського фестивалю «Коляда» , переможець різних конкурсів та фестивалів.

 

 За підтримки директора Довгалець Л.К. та з ініціативи й організаторської діяльності вчительки історії Герасимчук В.Г., при підтримці всього шкільного колективу у школі створюється історико-краєзнавчий музей. Відкрито галерею вишитих картин та рушників. Не дивлячись на зовсім юний вік, наш музей є учасником виставок районного та обласного масштабів. («Красносільські вітряки»)

 Після уроків учні мають змогу займатися в шкільних гуртках. Гурток «Літописець» (керівник Герасимчук В.Г.) неодноразовий переможець районних, обласних та всеукраїнських історико-краєзнавчих конкурсів. Гуртківці, під керівництвом свого наставника кожного року стають переможцями в «Юне обдарування».  Далеко лине слава нашого фольклорно-етнографічного  гуртка «Ряст» (керівник Сенюх М.І.)  «Ряст» був учасником ХІІ слов'янського фестивалю «Коляда» , переможець різних конкурсів та фестивалів.

  24 випускники закінчили школу із золотими та срібними медалями. Відрядно, що семеро вчителів, що працюють в даний час у школі, - це наші випускники , а саме Довгалець Людмила – директор школи, Довгалець Надія та Озарчук Тетяна – заступники директора, Пилипе Петро –вчитель трудового навчання, Манзюк Галина – вчитель української мови та літератури, Якимчук Михайло –вчитель фізкультури, Чорноус Валентина – вчитель початкових класів.

 Кожного року в школі, за рахунок спонсорських та батьківських коштів проводяться косметичні ремонти. В 2008р. замінено односкатний дах  над вестибюлем на шатровий. Не лише стало затишніше в приміщенні школи, а й можна сміливо сказати, що наша школа стала окрасою села.