Дистанційне навчання Основи здоров'я 8 клас 11.02.2021р.

11.02.2021 11:00
8 клас   Основи здоров’я                                                                                        
Тема: Особливості дії тютюнового диму, алкоголю і наркотиків на розвиток репродуктивної системи підлітків. Практична робота «Відпрацювання алгоритму відмови від небезпечних пропозицій в умовах тиску».
Мета: 
навчальна: 
- розширювати уявлення учнів про вплив психоактивних речовин (тютюну, алкоголю, наркотиків) на репродуктивну систему підлітків;
- формувати володіння  навичками відмови від шкідливих звичок;
розвивальна:
- розвивати уміння робити висновки, працювати в команді, вести діалог;
виховна:
- виховувати свідоме, відповідальне ставлення до власного здоров’я та здоров’я нащадків.
 Матеріали уроку
Перегляд Відеоролику «Шкідливі звички, їх вплив на життя і здоров’я людини» (https://www.youtube.com/watch?v=6QmFUTYQqTc 
Основна частина.
Шкідливі звички (алкоголізм, тютюнопаління, наркоманія та токсикоманія) — явища, які тісно пов’язані між собою. Вони є важливими факторами багатьох захворювань та причиною загибелі мільйонів людей. Ці звички перетворились на смертельних ворогів людства, яких потрібно зупинити, щоб не допустити можливості самознищення людини.
У підлітка відбувається дуже інтенсивний обмін речовин, що сприяє швидкому всмоктуванню й надходженню тютюнової, алкогольної та наркотичної отрути в життєво важливі частини організму, особливо в головний мозок. Мозок починає працювати зі збоями, погіршується пам’ять, знижуються інтелектуальні здібності. Молода людина стає хворою фізично, соціально, психічно, інтелектуально. Навіть невеликі дози наркотику порушують процеси нормального росту, розвитку та статевого дозрівання підлітка.
Поширеними наслідками вживання алкоголю хлопцями є послаблення в них у зрілому віці сексуального потягу та імпотенція, а також алкогольний цироз печінки: вона починає виробляти білок, який зв’язує чоловічий гормон (тестостерон). Патологічно зростає в організмі чоловіка рівень жіночих гормонів.
Вплив тютюну, алкоголю та наркотичних речовин на організм дівчини є ще згубнішим: жінки, які палять, частіше страждають на безпліддя; ризик кровотечі і спонтанного аборту під час вагітності вищий, ніж у жінок, які не палять; менопауза (припинення циклічної діяльності яєчників) швидше настає у жінок, які палять. Відповідно, жінки, які палять, старіють швидше.
Існує дуже багато доказів того, що куріння до настання і під час вагітності шкідливе для дитини, оскільки погіршується транспортування кисню і поживних речовин. Причому немає прямої залежності між кількістю викурених цигарок і їхньою шкідливістю.
Учені з Мюнхенського Університету дослідили, що жінки, які планують вагітність, повинні відмовитись від куріння не тільки з метою профілактики перинатальної патології, недостатньої маси тіла при народженні, синдрому раптової смерті новонароджених, ризику виникнення бронхіальної астми, відставання в розумовому розвитку, але й для зниження ризику розвитку ожиріння у своїх дітей. Діти, матері яких курили під час вагітності, страждали на ожиріння вдвічі частіше. Окрім цього, у них було на 43 % вища ймовірність мати надлишкову вагу, ніж у дітей, матері яких не курили. Ризик ожиріння і надлишкової ваги зростав у міру збільшення кількості цигарок, які випалювали вагітні матері. При цьому ця залежність зберігалась навіть після врахування таких важливих факторів, як освітній рівень батьків і тип вигодовування дитини.
95 % патологій у новонароджених — це наслідки дії тютюнового диму, алкоголю і наркотиків на репродуктивну систему організму.
(https://subject.com.ua/lesson/health/8klas_2/23.html )
Завдання:
Проаналізуйте вплив алкоголю на статевий розвиток підлітків. 
Проаналізуйте вплив тютюну на статевий розвиток підлітків.
Проаналізуйте вплив наркотиків на статевий розвиток підлітків. 
Розробити алгоритм відмови від небезпечних пропозицій.